Connect with us

Sosyal Medya

Facebook, Messenger özelliğinden vazgeçiyor

Published

on

Facebook, kullanıcılarının şikayetlerine daha fazla direnemedi ve Facebook Messenger’ı yeniden uygulamanın içerisine almaya karar verdi.

Son dönemlerde yaptığı değişikliklerle kullanıcıları tarafından gerek övgü gerekse şikayetler alan Facebook’un Messenger hamlesi tarihe karışacak gibi görünüyor.  Donanımı yüksek cihazlarda kullanımında sorun olmayan Facebook Messenger, düşük donanımlı cihazları kullanan kullanıcılarına ciddi sorunlar yaşatıyordu.

[ads]

Yapılan bunca şikayete kulak veren Facebook, yapacağı son değişiklikle Facebook Messenger’ı yeniden uygulamanın içerisine yerleştirecek.

Continue Reading
Click to comment

Sosyal Medya

2017 Sosyal medya görsel boyutları

Published

on

Facebook, Twitter, Instagram, Google+, Pinterest, LinkedIn, YouTube ve Tumblr için geçerli olan 2017 sosyal medya boyutlarına göz atın.

Sosyal medya platformları geliştirdikleri uygulamalarla birlikte tasarımlarında da değişikliğe gitmektedirler. Her yıl düzenli olarak değişen yapıları bu platformları kullanan kullanıcılarında görsel boyutlarını yeniden ayarlamalarını gerektiriyor. 2017 için geçerli olan sosyal medya boyutlarını infografik olarak sizler için derledik.

[ads]

İnfografik çalışması 2017 yılına ait son çalışmayı baz almıştır. Yapılacak güncellemelerle birlikte görsel üzerinde de değişiklik yapılacaktır.

Sosyal Medya Görsel Boyutları 2017

 

Continue Reading

Sosyal Medya

WhatsApp’a çok konuşulacak yeni özellikler geliyor

Published

on

WhatsApp çok konuşulacak yeniliğe imza atıyor. Yapılacak güncelleme ile birlikte “Mesajı geri alma“, “Mesajı düzeltme“, “Canlı konum araması” özellikleri eklenecek.

Yanlış gönderilen mesajların bir çok kullanıcı için ciddi sorun oluşturması WhatsApp’ın “Mesaj geri alma” özelliğini eklemesine sebep oldu. Bu sayede kullanıcılar gönderdiği mesajların okunmaması durumunda “Mesajı geri alma” özelliği sayesinde mesajlarını geri alabilecekler.

[ads]

Geri alma özelliğinin yanı sıra bir diğer özellik ise “Mesajı düzeltme” olacak. Bu özellikle birlikte okunmamış mesajlarınızı düzenleyebilecek ve olası hataların önüne geçebileceksiniz.

WhatsApp’ın en dikkat çekici özelliği ise “Canlı konum araması” olarak görülüyor. Bu özellik sayesinde WhatsApp grubu içerisindeki kullanıcıların canlı lokasyon takibini yapabiliyorsunuz. WhatsApp’ı iş için kullanan kullanıcılar bu güncellemeye çok sevinecekler.

WhatsApp’ın Beta güncellemesi ile yeni gelecek özellikler bakalım nasıl sonuçlar ortaya çıkaracak. Hep birlikte test edip göreceğiz.

Continue Reading

Sosyal Medya

Youtube’den programsız video nasıl indirilir?

Published

on

Youtube dünyada birçok kullanıcının tercih ettiği video paylaşım sitesidir. Youtube üzerinden milyonlarca kullanıcı videolar paylaşıp beğenimize sunuyor. Videoları izlerken internetimizin kaynak kullanımını (kota) ciddi derecede harcamış oluyoruz. Bu soruna çözüm olarak Youtube üzerinden video indirip izlemeyi daha çok tercih ediyoruz. Program aramak, kurmak derken işler bir hayli karışmaya başlıyor. Anlatacağım basit bir kaç işlemle bu sorunu tamamen ortadan kaldırmış oluyoruz.

[ads]

Youtube üzerinden açtığınız videoların linkini değiştirerek kolayca programsız video indirebileceksiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem ise çok basit. Youtube üzerinden izlediğiniz videoda Youtube yazısının önüne ss koyarak bu sorunu çözebilirsiniz. Örneğin www.ssyoutube… şeklinde yaparak videonuzu indirebilirsiniz.

Karşınıza gelen sitede videonuzu hangi formatta ve hangi kalitede indireceğinizi seçtikten sonra indir butonuna basarak videonuzu indirme işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Continue Reading

Trending