FileZilla klasör listesi alınamadı hatası ve çözümü

FilaZilla son dönemlerde yaptığı güvenlik güncellemesi ile güvenlik konusunda ciddi adımlar atmaya başladı. Sertifika aracılığı ile sitelere bağlanmayı dahi zorunlu hale getiren FileZilla’nın bu güncellemelerine hazırlıksız yakalanan hosting firmaları oldu.

FileZilla kullanarak sitelerine bağlanmaya çalışan kullanıcılar Klasör Listesi Alınamadı hatası ile sıkça karşılaşmaya başladı. Bu sorunu basit bir kaç adımla çözebilirsiniz. 

FileZilla sağ üst menüdeki Dosya seçeneğine gelerek Site Yöneticisi bağlantısını seçiyoruz.

Site Ekleyin bölümüne tıklıyoruz. Sunucu bölümüne site adresimizi yazıyoruz. Şifreleme bölümünü yalnız düz FTP kullanılsın (düşük güvenlik) seçeneği olarak işaretliyoruz. Oturum açma tipini ise Normal olarak belirliyoruz ve kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girerek bağlantımızı yapıyoruz.

[ads]

filezilla-klasor-listesi-alinamadi-hatasi

Adımları doğru bir şekilde yaptıktan sonra FileZilla Klasör Listesi Alınamadı hatasından tamamen kurtulmuş oluyoruz. Bağlanacağınız başka hesaplar için de aynı işlemleri yapmanız gerektiğini unutmayın.

Yakup Özışık

1992 yılında İstanbul'da doğdu. 2008 yılında profesyonel olarak web dünyasına adım attı ve o tarihten itibaren birçok projede aktif olarak rol aldı. Şu anda Türkiye'nin en büyük Wordpress Tema firmasının kurucuları arasında yer almaktadır.