Google Webmaster Tools’a site nasıl eklenir?

Web sitesini yeni kullanmaya başlayanlar için Google Webmaster Tools‘a nasıl site ekleneceğini anlatacağım.

1. ADIM : WEBMASTER TOOLS’A ÜYE GİRİŞİ YAPIN VEYA KAYIT OLUN.

Linkte vermiş olduğum adrese girip var olan google mail adresiniz ile giriş yapabilir veya bir gmail hesabınız yoksa yeni bir hesap edinebilirsiniz. Üye girişi yaptıktan sonra 2. adıma geçecebiliriz.

2. ADIM : GOOGLE WEBMASTER TOOLS’A SİTE EKLEME

[ads]

Google Webmaster Tools sayfasına giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde bulunan SİTE EKLE butonuna basarak karşımıza çıkan küçük pencerede site adresimizi belirtilen şekilde yazıyoruz ve devam butonuna basıyoruz.

3. ADIM : WEB SİTENİZİ DOĞRULAMA

Sitemizi Google Webmaster Tools‘a ekledikten sonra artık son aşama olan doğrulama kısmına geçebiliriz. Bu aşamada karşımıza 4 adet seçenek çıkmaktadır. 1. Bu HTML doğrulama dosyasını indirin seçeneğini tıklayarak dosyayı masaüstümüze indiriyoruz. Daha sonra herhangi bir dosya aktarım programı (FTP) ile sitemize bağlanıyoruz ve indirdiğimiz dosyayı sitemizin ana dizinine atıyoruz. Ve daha sonra Google Webmaster Tools sayfasına gelerek doğrula butonuna basıyoruz.

Eğer ki ECD Builder yazılımını kullanıyorsanız ECD Builder siteleri Webmaster Tools’a nasıl eklenir? isimli makalemizi okumanızı tavsiye ederim.

Yakup Özışık

1992 yılında İstanbul'da doğdu. 2008 yılında profesyonel olarak web dünyasına adım attı ve o tarihten itibaren birçok projede aktif olarak rol aldı. Şu anda Türkiye'nin en büyük Wordpress Tema firmasının kurucuları arasında yer almaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...