Paypal nedir? Nasıl kullanılır?

Paypal dünyada milyonlarca kullanıcısı olan online ödeme hizmeti veren servisidir. Paypal ile güvenli ödeme yapabilir ve ödemelerinizi alabilirsiniz. Bu makalede Paypal’ın kullanımı ve diğer merak ettiğiniz her şeyi açıklamaya çalışacağım.

Gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden e-ticaret artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Paypal bir çok internet kullanıcısı tarafından bilinen ve güvenliği ile dünya tarafından benimsenmiş sanal ödeme bankasıdır. Karşı tarafa para gönderirken kredi kartı bilgilerinizi vermeden işlem yapabilir ve bu sayede güvenliğinizi üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Paypal’ın en büyük artılarından birisi olarak kredi kartı bilgilerinizi karşı tarafa vermemek olarak söyleyebilirim.

[ads]

Paypal Hesabı Nasıl Açılır?

Paypal üyeliği için bir kredi kartınızın olması ve adınıza olması yeterli olacaktır. Üyelik ise çok basit. Bireysel bir kullanıcı olarak işlem yapacaksanız yani sadece adınıza ödeme alıp kullanacaksanız Paypal Bireysel Üyelik ile hesap açmanız gerekmektedir. Bir ticari işletmeniz varsa Paypal’ın Ticari Üyelik bölümünden hesap açmanız gerekmektedir. Buraya Tıklayın

İlgili formu doldurduktan sonra paypal hesabınız açılacaktır. Mail doğrulamasını yaptıktan sonra Paypal hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer Paypal hesabınızı onaylı bir şekilde kullanmak istiyorsanız, sisteme kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra çalışmış olduğunuz bankayı arayarak PIN numaranızı alıp hesabınızı onaylı hale getirebilirsiniz.

paypal-kredi-karti-ekleme

Paypal İle Alışveriş Nasıl Yapılır?

Ülkemizde son zamanlarda Paypal ile alışveriş seçenekleri giderek artmaya başladı. Paypal ile alışveriş yapmak için ise yapacağımız işlem çok basit. Ödeme yöntemleri seçeneğine geldiğimiz zaman “Paypal İle Ödeme” tercihini seçmemiz gerekmektedir. Yönlendirileceğimiz sayfada ise paypal mail adresi ve şifremizi girdikten sonra ödemememizi gerçekleştirmiş oluyoruz.

Paypal aracılığı ile para gönderebilirsiniz. Bunun için para göndereceğiniz müşterinizin veya arkadaşınızın Paypal hesabı olması yeterlidir. Aynı şekilde sizde bir Paypal kullanıcısından aynı şekilde ödeme alabilirsiniz.

paypal-odeme

Paypal Güvenli Mi?

Birçok kişinin aklına Paypal Güvenilir mi sorusu gelmiş olabilir. Paypal güvenlik konusuna çok önem vermektedir. Bununla alakalı Paypal’ın güvenlik sayfasını inceleyebilir ve Paypal güvenliği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Buraya Tıklayın

Paypal ile alakalı anlatacaklarım tabi ki bunlarla sınırlı değil. İlerleyen makalelerde daha detaylı bilgilere yer vereceğim. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünü kullanarak sorabilirsiniz.

Yakup Özışık

1992 yılında İstanbul'da doğdu. 2008 yılında profesyonel olarak web dünyasına adım attı ve o tarihten itibaren birçok projede aktif olarak rol aldı. Şu anda Türkiye'nin en büyük Wordpress Tema firmasının kurucuları arasında yer almaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...