SEO uyumlu makale nasıl yazılır?

Blog yazarları için SEO uyumlu makale yazmak çok önemlidir. SEO uyumlu makale yazmak için dikkat etmeniz gereken maddeleri sizler için derledim. SEO uyumlu makale nasıl yazılır diye merak ediyorsanız anlatacağım maddeleri dikkatli bir şekilde uygulamanızı tavsiye ederim.

Başlamadan önce diyoruz ki herşeyin başı özgünlüktür. Özgün olmayan bir makalenin var olmasının bir anlamı yoktur. Eğer sizlerde bol hitli ve iyi kazanç elde eden bir siteye sahip olmak istiyorsanız % 100 özgün yazma felsefesini kendinize ilke edinmelisiniz.

1 – Yazınızın arama moturunda index almasını istiyorsanız içeriğinizde anahtar kelimeler kullanın. Kullandığınız anahtar kelimelere link vermeyi unutmayın. Fazlaca anahtar kelime eklememenizi tavsiye ederim, aksi durumda siteniz spam olarak algılanabilir.

2 – Kullandığınız anahtar kelimeler yazınızın içeriğini bozmayacak şekilde eklenmelidir. Yazınızın içeriği ile bağlantılı olmayan anahtar ekleme durumunda siteniz spam olarak algılanabilir.

[ads]

3 – Kullandığınız anahtar kelimeleri bold, italic, veya renkli yapmanız arama motorları tarafından kolayca anlaşılmasını sağlayacaktır. Sürekli belirttiğim gibi bu konuda da aşırıya kaçmamanız çok önemlidir. Aksi durumda siteniz spam olarak algılanabilir.

4 – Yazınızın başlığı 60 karakter üstünde olmamalıdır. Kullandığınız yazı başlığında bir adet anahtar kelime olması gerekmektedir.

5 – Yazınızın arama motoru tarafından tanımlanması için meta description eklemeniz gerekmektedir. Eklediğiniz açıklaması yazısı ise 160 karakterden fazla olmamalıdır.

6 – Yazı içine eklediğiniz resimlere açıklama yazısını arama motorlarının algılayabileceği şekilde eklemelisiniz.

Örneğin : 32556.jpg yerine yakupca-logo.jpg şeklinde eklemeniz Google İmage tarafından da hızlı bir şekilde tanınmanızı sağlayacaktır.

Belirtmiş olduğum adımlara dikkat ettiğiniz sürece paylaştığınız yazılar arama motorları tarafından daha hızlı farkedilecek ve sitenizin gerek ziyaretçi gerekse kazanç istatistiklerinde gözle görülür artışı göreceksiniz.

SEO uyumlu makale yazma ile alakalı sorularınızı yorum bölümünü kullanarak sorabilirsiniz.

Yakup Özışık

1992 yılında İstanbul'da doğdu. 2008 yılında profesyonel olarak web dünyasına adım attı ve o tarihten itibaren birçok projede aktif olarak rol aldı. Şu anda Türkiye'nin en büyük Wordpress Tema firmasının kurucuları arasında yer almaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...