AdSense ile YouTube üzerinden para kazanma

YouTube videoları üzerinden reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Bu makalemizde AdSense ile YouTube üzerinden para kazanma konusunu anlatacağım. AdSense ile YouTube bildiğiniz gibi uzun zamandır birlikte gayet güzel bir çalışma içerisindeler. Bu anlaşmanın faydaları tabi ki hem AdSense hemde YouTube kullanıcılarına yaradı.

Mevcut bir AdSense hesabına sahipseniz YouTube üzerinden yayımladığınız videolardan para kazanmanız mümkün.

İlişkilendirme Nasıl Yapılır?

AdSense ve YouTube hesaplarına sahip olmanız ilişkilendirme yapmanız için yeterlidir.

https://www.youtube.com/partners/contact_info?page=start&partner_type=C

Para kazanma işleminiz aktif durumda ise artık AdSense ve YouTube hesaplarını birleştirebiliriz.

[ads]

Üst kısımda vermiş olduğum linki tekrar kullanarak (YouTube hesabınızda sol menüdeki Para Kazanma alanından) “Ödemem nasıl yapılacak?” alanını tıklıyoruz. Karşımıza çıkacak bilgilendirme ekranından sonra AdSense hesabını ilişkilendirme linkini tıklayarak işleme devam ediyoruz.

Mevcut AdSense hesabınızı bağlamak veya bir hesabınız yoksa yeni bir tane oluşturmak üzere AdSense’e yönlendirileceksiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra ise tekrar YouTube’a yönlendirileceksiniz.

Karşımıza üst kısımdaki gibi böyle bir uyarı geldikten sonra işlemimize devam ediyoruz.

Yönlendirme işlemi tamamlandıktan sonra AdSense bize iki seçenek sunacak.

1. Evet, isminiz@gmail.com giriş bilgilerini kullan
2. Farklı veya yeni bir Google Hesabı kullanın

1. seçeneği seçmeniz durumunda mevcut AdSense hesabınızı kullanarak ilişkilendirmeyi yapacaksınız. 2. seçeneği seçerseniz ise yeni bir AdSense hesabı oluşturmanız ve yeni bir mail adresi belirtmeniz gerekecek.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Google sizden bir dil seçmenizi talep edecek ve içeriğinizin dilini tamamladıktan sonra formu onaylayıp işleminizi tamamlayın.

Yakup Özışık

1992 yılında İstanbul'da doğdu. 2008 yılında profesyonel olarak web dünyasına adım attı ve o tarihten itibaren birçok projede aktif olarak rol aldı. Şu anda Türkiye'nin en büyük Wordpress Tema firmasının kurucuları arasında yer almaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...