Android telefon açılmama sorunu ve çözümü

Tüm teknolojik ürünlerde olduğu gibi akıllı cihazlarımızda da bazen sorunlar olabiliyor. Bu sorunların sebebi cihazımızın eski olması bazen donanımsal bazende yazılımsal sorunlardan kaynaklanabilmektedir. Bu tür sorunların nedenini her zaman bilemiyoruz. Eğer bir Android telefon kullanıcısıysanız ve bu tür sorunla karşılaştıysanız aşşağıdaki belirtmiş olduğum yöntemleri uygulayarak cihazınızı yeniden çalıştırabilirsiniz.

[ads]

Anroid Boatloader

Android cihazınızın açılmadığı durumlarda başvurabileceğiniz bu yöntem, Android servis ekranını çalıştırabilir. Bu sayede açılmayan veya kitlenen telefonunuza bir çözüm arayabilirsiniz. Bu servis ekranından faydalanabilmek için öncelikle telefonu kapatınız. Cihazınız kapandıktan sonra aşağıda belirlediğimiz tuşlara aynı anda basarak telefon açılana kadar beklemeniz gerekmektedir. Telefonun açılış logosunu görünce tuşları bırakabilirsiniz. Android Boatloader’ı açmak için aşağıdaki tuşları deneyiniz.

 • Güç tuşları + ses arttırma + ses azaltma tuşları
  Güç tuşu + ses arttırma
  Güç tuşu + ses azaltma
  Güç tulu + home tuşu
  Ses kontrol tuşlarından biri veya ikisi + home tuşu
  Ses kontrol tuşlarından biri veya ikisi + kamera tuşu

Yakup Özışık

1992 yılında İstanbul'da doğdu. 2008 yılında profesyonel olarak web dünyasına adım attı ve o tarihten itibaren birçok projede aktif olarak rol aldı. Şu anda Türkiye'nin en büyük Wordpress Tema firmasının kurucuları arasında yer almaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...