Connect with us

Web Tasarım

E-Ticaret siteleriniz için ücretsiz ödeme iconları

Published

on

Son yıllarda artan E-Ticaret sitelerinin sayısı ile birlikte, web tasarımcılar birçok metaryele ihtiyaç duymaya başladılar. E-Ticaret sitesi tasarlayan web tasarımcılar, ödeme yöntemleri seçenekleri için bu ücretsiz vektörel icon setini kullanabilirler. Her web tasarımcının arşivinde bulundurması gereken bir icon seti.

[ads]

e-ticaret-icon

Download Size: 0.86mb | Zip file
Alternatif Download: vektorel-icon.zip
Author: Dreamstale
Resolution: 128 X 80px PNG
Files Included: PNG | EPS

Continue Reading
Click to comment

Web Tasarım

İyi bir web sitesi nasıl tasarlanır?

Published

on

Günümüzde aktif internet kullanıcı sayısı giderek artmaktadır. Bu artışa paralel olarak web sitesi sayılarında da ciddi bir artışın olduğunu sizlerde benim gibi fark etmişsinizdir. Bu makalede web sitesi tasarlama ile alakalı bazı önemli maddelerden bahsedeceğim. Umarım keyif alırsınız.

Web sitenizi tasarlamaya karar verdikten sonra ilk adımınız sizinle aynı kategoride olan siteleri incelemektir. Olabildiğince fazla örnek siteyi incelemeniz aklınızda bir fikir oluşturacaktır. Ve daha sonra oluşturmak istediğiniz web sayfası ile alakalı bir kağıt ve bir kalem kullanarak sitenizin taslağını bir kağıda çizin. Önünüzde sürekli olarak örnek olarak duran bir şablonunuz olacaktır.

Bu aşamayı tamamladıktan sonra artık sitenizin tasarlanma aşamasına başlayabilirsiniz.

Logonuzu belirleyin. İster bir kişisel site sahibi olun, isterseniz bir işletme. Bir web sitesi tasarlamaya başlarken öncelikle logonuzu belirlemeniz gerekmektedir. Logosuz bir web sitesini asla ama asla tasarlayamazsınız. Logonuzda kullandığınız renk tonları dahi sitenizin tasarım düzenini belirleyecektir. Bu yüzden sizi veya markanızı temsil edecek bir logo tasarlamanız gerekmektedir. Logo tasarlamayı bilmiyorsanız yazı fontlarıyla bu işlemi profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

[ads]

Reklam alanlarınızı belirleyin. Web sitenizi oluşturmaya başlarken en önemli bölümlerin başında gelir reklam alanları. Bunun için sayfanızın en iyi yerlerine yerleştirmelisiniz bu alanları. Günümüzde reklam şirketlerinin baz aldığı reklam ölçüleri Adsense reklam ölçüleri ile birebir aynı özelliği taşımaktadır.

Menülerinizin anlaşılır ve belirgin olsun. Sitenizdeki menülerinizi tasarlarken kullanıcıların görebileceği yerlere yerleştirmeniz ve bunların anlaşılabilir ve belirgin olması çok ama çok önemlidir. Menüler sitenizin yol haritasıdır. Kullanıcıların sitenizdeki içeriklerinizi daha hızlı görmesini sağlayacaktır. Bu yüzden menü yapınıza çok ama çok önem göstermeniz gerekmektedir.

Sade, anlaşılır ve canlı renkler taşıyan siteler oluşturun. Kullanıcılarınızın gözünü yormayacak sadelikte bir web sitesi tasarlamanız ve canlı renkler kullanmanız kullanıcılarınızın site içerisinde kalma süresini uzacaktır.

Anlaşılır fontlar kullanın. Okunması kolay ve renk düzeni iyi ayarlanmış fontları web sitenizde kullanmanız görsel kalite açısından çok önemli bir yere sahiptir. Kullanıcılar okunması zor olan fontları sevmezler ve web sitenizden daha erken sürede ayrılırlar. Bunun olması hiçbirimiz isteyemiz…

Resim kalitesine önem verin. Arkadaşlar kullanmış olduğunuz görseller ne kadar kalitesi yüksek olursa sitenizinde görüntüsü o kadar iyi olacaktır.

Smetrik yapıya özen gösterin. Sitenizi tasarlarken boyutlandırmayı smetrik olarak yapmaya özen gösterin. Smetrik yani boyutları eşit şekilde tasarlanmış web siteleri her zaman kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Sitenizi kategorilere ayırın. Kullanıcılarınızı tek bir sayfada toplamayın arkadaşlar. Sitenizin içeriğine uygun olarak kategorilendirme yapın ve kullanıcılarınızı bu sayfalara yönlendirin. Sitenizde birden fazla kategorinin olması ziyaretçilerin sitenizde daha fazla kalmasını sağlayacaktır.

Belirtilen adımları doğru bir şekilde uyguladıktan sonra web sitenizin düzenli ve etkili bir tasarıma sahip olacağını sizlerde göreceksiniz. Bir web sitesi tasarlarken önemli olan sizin zevkiniz değil ziyaretçilerinizin görüşleridir. Yani sitenizi tasarlarken sürekli olarak farklı kişilerden fikir almaya özen gösterin. Ne kadar çok kişiye sorarsanız o kadar çok farklı fikir çıkacaktır. Buda sitenizi zamanla dahada kalitelileştirecektir.

Sonraki makalelerde belirtmiş olduğum maddeleri daha detaylı ele alacağım. Umarım faydalı olmuştur.

Sorularınızı konu altındaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.

 

Continue Reading

Web Tasarım

24 ücretsiz Sosyal Medya iconu

Published

on

Sosyal Medya hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Günlük yaptığımız aktiviteleri, başımızdan geçen olayları, önemli günleri sürekli olarak sosyal medya hesaplarımızdan takipçilerimizle paylaşırız. Bugünkü makalemde, web sitelerinizde kullanabilmeniz için 24 ücretsiz Sosyal Medya iconunu sizlerle paylaşıyorum. İcon paketinin içerisinde birçok önemli sosyal medya sitelerine ait iconları bulabilirsiniz. Aşşağıdaki indirme bağlantısından indirebilirsiniz. Güle güle kullanın.

[ads]

24_free_sosyal_media_icon.zip

.

Continue Reading

Web Tasarım

İconlarla sitenize canlılık katın

Published

on

Web sitelerimizi tasarlarken iconlardan sıkça faydalanmışızdır. Bu yazımda sizlere en çok kullanılan icon sitelerini tanıtmaya çalışacağım. Öncelikle gelin hep beraber iconun ne olduğuna bakalım.

ICON NEDİR

Dosya boyutu küçük olan resimlere icon denir.

İcon genellikler windows gibi işletim sistemlerinde simge tanımlayıcı veya favicon gibi internet ortamında site resimleri olarak kullanılır.

[ads]

1. İconFinder

Geçmiş döneminde ücretsiz olarak icon indirme imkanı sunan İconfinder, yeni arayüzünden sonra artık kullanıcılarına ücretli ve ekonomik fiyatta kaliteli iconlar da sunmaya başladı. İconfinder’da birçok kaliteli icona ulaşabilirsiniz. Siteyi Ziyaret Etmek İçin Tıklayın

2. IconArchive

İconfinder mantığında basit icon arama motoru üzerine dizayn edilen bir başka icon sitesidir. İconfinder’a nazaran daha sade bir arayüze sahip olan sitede birçok kaliteli icona ulaşma imkanınız var.Siteyi Ziyaret Etmek İçin Tıklayın

3. İconShock

Sisteminde 1. milyon üstü kayıtlı iconla zengin bir içeriğe sahip olan İconShock’ta birçok kaliteli icona ulaşabilir ve web sayfanızı zenginleştirebilirsiniz. Siteyi Ziyaret Etmek İçin Tıklayın

Continue Reading

Trending