ECD Builder mobil e-mail ayarları nasıl yapılır?

Mail günümüzde çok önemli bir yere sahip. Akıllı cihazların günümüzde artması ile birlikte mail yönetimini çok hızlı ve rahat bir şekilde takip edebilmekteyiz. Bu makalemizde  ECD Builder kullanıcıları için mobil e-mail ayarlarının nasıl yapılacağını bir kaç basit adım ile anlatmaya çalışacağım.

Android cihazı örnek olarak göstereceğim ancak sizler kullanmış olduğunuz cihaz, tablet veya masaüstü programlarınızda aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

Telefonumuzdan E-posta seçeneğini işaretleyerek işlemimize başlıyoruz. Karşınıza çıkacak olan ekranda mail adresimiz ve şifremiz istenecektir. Bilgileri doğru girdikten sonra bir sonraki adıma geçebiliriz.

Bir sonraki adımda ise Ne tür bir hesap? sorusu ile karşılaşıyoruz. Buradaki seçeneği ise POP3 Hesabı olarak işaretliyoruz ve kurulum işlemine devam ediyoruz.

ecd-builder-mail-kurulumu1

[ads]

Gelen sunucu ayarları bölümünde ise yapmanız gereken bazı önemli ayarlardan bahsedeceğim. Kullanıcı adı bölümüne mail adresinizi aynı şekilde yeniden eklemeniz gerekli. Ayrıca POP3 sunucusu bölümünü ise mail.siteadresiniz.com şeklinde düzenlemeniz lazım. Daha sonra hiçbir değişiklik yapmadan bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Giden e-posta sunucusu ayarları bölümünde ise SMTP sunucusu bölümünü mail.siteadresiniz.com şeklinde düzenlemelisiniz. Güvenlik tipi olarak ise SSL (Tüm sertifikaları kabul edin) seçeneğini işaretledikten sonra ileri diyerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

ecd-builder-mail-kurulumu2

Sonraki aşamaları ise kendinize göre düzenleyip işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. ECD Builder için mobil mail kurulumu gördüğünüz gibi bu kadar basit ve hızlı.

ECD Builder mobil mail kurulum esnasında yaşamış olduğunuz sorunları yorum bölümünü kullanarak sorabilirsiniz.

Yakup Özışık

1992 yılında İstanbul'da doğdu. 2008 yılında profesyonel olarak web dünyasına adım attı ve o tarihten itibaren birçok projede aktif olarak rol aldı. Şu anda Türkiye'nin en büyük Wordpress Tema firmasının kurucuları arasında yer almaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...