Connect with us

Mobil

Swytch ile çift hatlı telefonlar tarihe karışacak

Published

on

“Gün gelecek sim kartları tarihe karışacak” dedikleri zaman çoğumuz buna pek aldırış etmemişti. Söylenenlere kulak asma vakti geldi artık. Sim kartlarını yakın zamanda tarihe karıştıracak bir uygulama geliyor. Swytch!

Evet yanlış duymadınız. Swytch adlı uygulama sayesinde artık çift hatlı telefon taşıma derdiniz olmayacak. Bu uygulamada birbirinden güzel öyle çok özellik var ki, birden fazla telefon taşıyan kişiler için harika bir haber.! Swytch uygulama sayesinde ek bir sim kart ya ek bir cihaz gereksinimine gerek kalmıyor.

[ads]

swytch-img

Bulut tabanlı sistemle geliştirilmiş olan Swytch, tek bir sim kart üzerinden birden fazla farklı numarayı telefonunuza ekleyebilir ve tek bir cihaz üzerinden bu numaralar üzerinden işlem yapabilirsiniz. Birbirinden güzel öyle çok özellik var demiştim size hatırlıyor musunuz? İşte o birbirinden güzel olan bir diğer özellik.. Swytch kullanıcıları kendi aralarında uygulama üzerinden ücretsiz görüşme sağlayabilecek.

Oluşturulma merkezi İngiltere olan Swytch ile geçici hat temini özelliği ile kontratsız ihtiyacınız olan süreli hat temin etmeniz de mümkün olacak. Bu sayede numaranızı paylaşmak istemediğiniz yerlerde geçici hattınızı kullanarak işlem yapabileceksiniz.

Uygulamanın İngiltere’deki kullanıcılar için sunduğu fırsatlar sadece bunlarla sınırlı değil.  Ayrıca cihazınızı laptopunuz ya da tabletinizi çalışan bir telefon halinede dönüştürebileceksiniz.

Tanıtımı 2014’te yapılan uygulamanın 2015 yılı içerisinde yayımlanması beklenmekte.

Continue Reading
Click to comment

Mobil

Mobil uyumlu site nedir? Nasıl yapılır?

Published

on

Akıllı cihaz kullanıcılarının sayısının hızla artması mobil uyumlu web sitelerinin de arama motorları tarafından zorunlu hale gelmesini sağladı. Google 21 Nisan 2015’te yaptığı güncelleme ile mobil arayüzü olmayan sitelerin üst sıralarda çıkmasını engelleyeceğini duyurmuştu. Bu makalede ise mobil web sitesinin önemi ve mobil uyumlu site tasarlarken dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsedeceğim.

Dünya genelinde 5.9 milyar cep telefonunun olduğunu biliyor muydunuz? Ve her geçen dakika bu rakam büyük bir hızla artıyor. Bu rakamın yaklaşık %20’lik kısmı ise mobil cihazları üzerinden internete bağlanıyor. Bu rakam ise yaklaşık 1,2 milyar telefon anlamına geliyor. Durum böyle olunca ve rakamlar hızla yükselince artık mobil uyumlu sitelerde önemli ölçüde tercih edilmeye başlandı.

Mobil uyumluluk nedir?

Mobil uyumluluk, içeriğini sunduğunuz web sitesinin ziyaretçilerinizin kullandığı cihazla göstermiş olduğu uyumluluktur. Site içerisindeki yazıların, resimlerin ve görsel düzenin tamamen kullanılan akıllı cihazların ekranı ile birebir aynı oranda olmasıdır. Kısacası tek elle web sitesi yönetimi diyebiliriz.

[ads]

Mobil uyumlu site tasarlarken dikkat edilecek noktalar

Mobil sitelerinizi tasarlarken çok yüksek boyutlu dosyalar kullanmamanız gerekmektedir.

Eğer başarı bir mobil site oluşturmak istiyorsanız öncelikle sitenizin ziyaretçi kitlesini iyi bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Mobil kullanıcıların sitenizi otobüste, yemek yerken, sehayat esnasında veya sokakta yürürken ziyaret ettiğini unutmamalı ve kullanıcıya istediği içeriği bir an önce sunup mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlamalısınız. Bunun için de sitenizdeki yerleşimleri çok iyi yapmalısınız.

Sitenizi mobil uyumlu tasarlarken tablo kullanımından kaçınmanız gerekmektedir.

Mobil uyumlu site tasarlarken her şeyi olabildiğince minimum seviyede tutmaya özen gösterin. Gereksiz olan şeylerden kaçının.

Mobil uyumluluk nasıl test edilir?

Sitenizin mobil uyumluluğunu test etmek için Google Mobil Uyumluluk Testi servisini kullanabilirsiniz. https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?hl=tr  Eğer ki siteniz mobil uyumlu ise Mükemmel! Bu sayfa mobil uyumlu diye bir ekranla karşılaşacaksınız. Aksi durumda ise sitenizin mobil uyumlu olmadığı çıkan test sonucunda belirtilecek.

Son olarak Google‘ın neden mobil uyumlu web sitesi olması gerektiği konusundaki araştırmasını sizlere sunmak istiyorum.

 

google-mobil-1 google-mobil-3 google-mobil-4 google-mobil5 google-mobil-6 google-mobil-2

Gördüğünüz gibi mobil uyumlu web sitesi günümüz teknolojisinde bu kadar önemli. Sizde hemen web sitenizi mobil uyumlu yaparak, arama sonuçlarında iyi sıralara yerleşebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Continue Reading

Mobil

En iyi Andoid cihaz hızlandırma programları

Published

on

Android kullanıcılarının en büyük sorunu akıllı telefonlarının yavaşlama sorunu. Cihazlarımızdaki kullanmış olduğumuz uygulamalar RAM ve işlemci performansını ciddi seviyede düşürmekte. Bu makalede Android kullanıcılarının hangi programları kullanarak cihazlarını hızlandırabileceği ile alakalı bilgiler vereceğim.

Clean Master

Kingsoft Mobile tarafından piyasaya sürülen bu uygulama Android cihazlarınızı hızlandırma ve RAM optimizasyonu konularında işinizi bir hayli kolaylaştırıyor. Telefonunuzdaki istemediğiniz uygulamaları kaldırmanıza da yardımcı oluyor. Basit ve kullanışlı arayüzü sayesinde birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

[ads]

Greenify

Android cihazlarda arkaplanda çalışan tüm programlarınızın optimizasyonunu sağlayan bu program, basit arayüzü ve işlevselliği ile ön plana çıkmaktadır. Gereksiz bellek kullanımının da önüne geçerek cihazlarınıza nefes aldırıyor.

App Cache Cleaner

Andoid hızlandırma konusunda yine ön plana çıkan bir program App Cache Cleaner. Arayüzü konusunda pek olumlu görüşler yapılmasada RAM optimizasyonu konusunda başarılı diyebiliriz.

Continue Reading

Mobil

Android telefon açılmama sorunu ve çözümü

Published

on

Tüm teknolojik ürünlerde olduğu gibi akıllı cihazlarımızda da bazen sorunlar olabiliyor. Bu sorunların sebebi cihazımızın eski olması bazen donanımsal bazende yazılımsal sorunlardan kaynaklanabilmektedir. Bu tür sorunların nedenini her zaman bilemiyoruz. Eğer bir Android telefon kullanıcısıysanız ve bu tür sorunla karşılaştıysanız aşşağıdaki belirtmiş olduğum yöntemleri uygulayarak cihazınızı yeniden çalıştırabilirsiniz.

[ads]

Anroid Boatloader

Android cihazınızın açılmadığı durumlarda başvurabileceğiniz bu yöntem, Android servis ekranını çalıştırabilir. Bu sayede açılmayan veya kitlenen telefonunuza bir çözüm arayabilirsiniz. Bu servis ekranından faydalanabilmek için öncelikle telefonu kapatınız. Cihazınız kapandıktan sonra aşağıda belirlediğimiz tuşlara aynı anda basarak telefon açılana kadar beklemeniz gerekmektedir. Telefonun açılış logosunu görünce tuşları bırakabilirsiniz. Android Boatloader’ı açmak için aşağıdaki tuşları deneyiniz.

 • Güç tuşları + ses arttırma + ses azaltma tuşları
  Güç tuşu + ses arttırma
  Güç tuşu + ses azaltma
  Güç tulu + home tuşu
  Ses kontrol tuşlarından biri veya ikisi + home tuşu
  Ses kontrol tuşlarından biri veya ikisi + kamera tuşu
Continue Reading

Trending