Connect with us

Wordpress

WordPress admin panel menü kayma sorunu

Published

on

WordPress kullanıcıları son günlerde admin panellerine girdikleri zaman menü kayması sorunu ile karşı karşıya kalıyorlar. WordPress admin paneli menü kaymasının nedeni ise Chrome tarayıcısından kaynaklanmaktadır. Bu sorunu bir kaç adımla çözmeniz mümkün. WordPress admin panel menü kayması sorunun çözümünü ise maddeler halinde sıralayacağım.

wordpress-admin-panel-menu-kayma-sorunu1

[ads]

1 – Chrome tarayıcınızda yeni bir sekme açıp  “chrome://flags/#disable-slimming-paint” adresine giriyoruz.

2- Slimming paint’i devre dışı bırak bölümünü entinleştirin.

3- Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra Şimdi Yeniden Başlat’a tıklayarak Chrome’un yeniden başlatın.

wordpress-admin-panel-menu-kayma-sorunu2

Bu adımları doğru bir şekilde yaptıktan sonra WordPress admin paneli menü kayması sorununuzu kalıcı olarak halletmiş olacaksınız.

Continue Reading
2 Comments

Wordpress

WordPress nedir? Nasıl kurulum yapılır?

Published

on

WordPress herkes tarafından içerik yönetim sistemi olarak tanımlanmaktadır. İçerik yönetim sistemi ise web sayfamızda yayımlamış olduğumuz herşeydir.

WordPress ilk dönemlerinde blog siteleri tarafından tercih ediliyordu ancak günümüzde bu tablo tamamen değişti. Artık WordPress‘i e-ticaret sitelerinden tutunda haber, oyun ve birçok sitelerin alt yapısında görebilirsiniz. Kendisini sürekli olarak geliştiren ve marka değerini yükselten WordPress, Matt Mullenweg tarafından kurulmuştur.

[ads]

WordPress‘i bu kadar yaygın ve popüler yapan şey ise alt yapısının kuvvetli ve basit olması. Geliştirilme konusunda ise %100 kullanıcılarına rahatlık sağlayan sistemde dilediğinizi yapmakta özgürsünüz. Diğer bir farklılığı ise birden fazla eklentiye sahip olması ve eklenti yazarlarınızın bu konuda sürekli olarak çalışmalar yapması. Kısacası günümüzde WordPress ile yapacaklarınızın sınırı yok.

WordPress Theme  çeşitliliği konusunda da bir hayli zengin. Dilerseniz WordPress’in kendi sağlamış olduğu ücretsiz temaları kullanabilir veya WordPress Theme konusunda uygun fiyatta hizmet sağlayan firmalarla çalışabilirsiniz.

WordPress Kullanıcısı Nasıl Olabilirim?

WordPress’i kullanabilmeniz için iki alternatif bulunmaktadır. Size ait web sitesinde kullanmak isterseniz tr.wordpress.org sitesini ziyaret edip Türkçe versiyonu indirebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise WordPress.com üzerinden üye olarak kısıtlı özellikleri olsa dahi sitenizi kurabilir ve bloglamaya başlayabilirsiniz.

Continue Reading

Trending